Ads 468x60px

Erke Group

26 Nisan 2011 Salı

Drillmec Petrol Sondaj Kuleleri 2011

erke
Drillmec Fabrikası HH Serisi Petrol Sondaj Makinası
100 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip olan DRILLMEC, 12-13 Nisan 2011 tarihleri arasında Piacenza'da (İtalya) "Drillmec Bayiler Toplantısı"nı gerçekleştirilmiştir. Dünya üzerinde 35 ülkede temsil edilen DRILLMEC bayiler toplantısına 250'nin üzerinde katılımcı ile çok büyük iştirak gerçekleştirmiştir. ERKE DIŞ TİCARET LTD olarak bizlerde bu toplantıya katılmakta büyük gurur duyduk. Günümüz petrol piyasası, yatırımlar, yeni projeler ve fabrika ziyaretinin yapıldığı toplantıda, pek çok yenilikler ve teknolojik gelişmelerden de bahsetmiştir.

DRILLMEC üretim ve sondaj kulesi imalatında, kara ve denizdeki uygulamaları yanı sıra sondaj ekipmanları ile ilgili geniş bir yelpazeye sahip uluslararası lider bir kuruluştur. Temel prensipleri “yenilik, çevre ve güvenlik” olan DRILLMEC başta Piacenza olmak üzere tüm dünyada 350.000 m2 alanda faaliyet göstermektedir. Bayiler toplantısında en önemli gelişme; içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu çok önemli yatırımlarının hayata geçmiş olmasıdır. Türkiye’ye satışı kesinleşen 11 adet Land Ring sözleşmesi tün dünya’da da yankı uyandırmıştır. Yeni teknolojilerinde anlatıldığı toplantıda; kamyon üzerine monte CB-30/120H model sismik ekipmandan HH600 serisi yeni kopmak sondaj kulelerine, Top Driver ve Çamur Pompalarından, Mobil Ringlere kadar çok detaylı bir sunum yapmıştır.

Drillmec Fabrikasından Genel Görünüş

HH serisi yeni hidrolik makineler Teleskopik Mast, yatay hareket edebilen Top Driver, otomatik tij yükleme, servis vinci ve çalışma alanı olarak ihtiyaç duyulan yerin daha küçük olması dolayısı ile ihtiyaç duyulan personelin daha düşük olması gibi pek çok özelliği ile tercih sebebi oluşturmaktadır. Bütün bu özelliklerde maliyetleri aşağıya çeken unsurlardır.

Drillmec Petrol Sondaj Makinası - Kazakistan

Standart Versiyon Land Ring uygulamalarında 1000HP den 3000 HP kapasiteye kadar geniş bir ürün gamına sahiptir. Tüm dünyada her türlü iklim ve zemin koşullarında başarısını ispat etmiş olan DRILLMEC Land Ring üniteleri de Convoy Ring ve Waker Sistemleri ile yakın mesafedeki sondaj çalışmalarında kendi kendine hareket edebilme özelliği ile büyük avantaj sunmaktadır.

Drillmec Fabrikasından Genel Görünüş


Komple sondaj kulesi imalatı yanı sıra bu tür uygulamalarda ihtiyaç duyulan veya eski kulelerine yeni Top Drive veya Çamur Pompası eklemek isteyen firmalara da hizmet sunan DRILLMEC özellikle yeni seri Dop Driver’ları ile cazibe merkezi haline gelmiştir.

Drillmec 2011 Bayiler Toplantısından Genel Görünüş

Günümüzde Dünya’da yaklaşık 3900 adet sondaj kulesinin çalıştığı hesap edilmektedir. Bunların büyük bir bölümü Amerika kıtasında ve Rusya da satışı yapılan makinelerden oluşmaktadır. Türkiye’de Türkiye Petrolleri başta olmak üzere TPIC, MTA, Güney Yıldızı gibi firmaların yanı sıra yeni birtakım özel girişimlerin oluşması da bizleri sevindirmektedir. Ülkemizde artan talep ve yeni araştırmacı yatırımcıların girişimleri bizi hala eksik olduğumuz bu konuda yüreklendirmekte ve ileriye doğru beklentilerimizi artırmaktadır.


0 yorum:

Yorum Gönder